Radykalne wybaczanie

Radykalne Wybaczanie to filozofia życia, której autorem jest Amerykanin Colin Tipping. Podczas gdy tradycyjne wybaczanie wymaga z reguły wielu lat pracy z psychoterapeutą i zakłada, że wybaczyć powinniśmy, ponieważ stało się coś złego (jesteśmy ofiarą czegoś lub kogoś), metoda Radykalnego Wybaczania odmienia życie człowieka, zmieniając perspektywę widzenia tego, co się wydarzyło, co właśnie się dzieje lub co dopiero się wydarzy. Dotyczy to zwłaszcza obszaru związków miedzy ludźmi. W przeciwieństwie do innych form wybaczania Radykalne Wybaczanie jest łatwe do stosowania i daje natychmiastowe efekty, ponieważ umożliwia wyjście z roli ofiary.

Narzędzia Radykalnego Wybaczania są niezwykle proste w użyciu, krok po kroku umożliwiają pozbycie się emocjonalnego bagażu przeszłości, jak również pozwalają nam żyć bez obawy o przyszłość. Rezultatem stosowania Radykalnego Wybaczania jest zwiększenie poczucia szczęścia, zadowolenie, uzdrowienie relacji z innymi (rodzice, partnerzy, dzieci, współpracownicy), poprawa zdrowia, odzyskanie wewnętrznej mocy osobistej oraz poczucie wolności. Jedynym przedstawicielem tej metody w Polsce jest Instytut Metody Tippinga.

Radykalne Wybaczanie mówi o tym, że w życiu nie ma przypadków, że wszystko ma swój cel i sens. Już nawet Platon powiedział:

„Nic nie dzieje się przypadkowo, zawsze jest jakaś przyczyna i konieczność”.

Osobiście doświadczyłam, że Radykalne Wybaczanie ma moc uzdrowienia.

To, że komuś WYBACZAM, nie znaczy, że :

➤ akceptuję to, co zrobił…

➤ lub o tym zapominam…

➤ lub znowu ufam…

WYBACZAM DLA SIEBIE, żeby przestać się dręczyć i ruszyć dalej…

Jest to łatwy i przyjazny proces, który pozwala na prawdziwe wybaczenie i uwolnienie się od trudnych emocji.

Jak nie poczujesz, to nie uzdrowisz, czyli zgodnie z zasadą „nieuświadomione nie może zostać uzdrowione”.

Wybaczając, pozwalamy sobie poczuć radość i żyć pełnią życia.

Rekomendacje

Jestem wdzięczny za możliwość poznania Joanny oraz przejście procesu Radykalnego Wybaczenia. Uświadomiłem sobie, jak bardzo się zaniedbywałem. Nie było, i nie jest to łatwe. Zmiana perspektywy spojrzenia na moje życie spowodowała, że mogę wybaczyć sobie oraz innym osobom. Poczułem powiew wolności oraz miłości do samego siebie i moich bliskich. W trakcie procesu dotarło  do mnie, że mam prawo do wyrażania siebie oraz do stawiania granic. Nie jestem juz tylko ofiara lecz wiem, że to wszystko co wydarzyło się w moim życiu było i jest dokładnie takie jakie miało być. Doznaje teraz jeszcze większej akceptacji siebie, spokoju oraz pozwalam innym aby żyli swoim życiem. Dziękuję pięknie Joannie  za profesjonalizm oraz wielkie serce do tego co robi.

Grzegorz Romański

Sesja z Joanna dała mi możliwość spojrzenia na życie z innej perspektywy, a proces który przeszłam był wyzwoleniem od bólu, pytań i rozważań. Radykalne Wybaczenie to ścieżka , poznawanie sensu swoich doświadczeń, to odnajdywanie siebie jak odbicie w tafli wody. Po spotkaniu z Joanną poczułam niesamowitą radość i lekkość. Przejście przez proces Radykalne Wybaczenie sprawiło, że dzisiaj patrzę na swoje doświadczenia ze spokojem, zrozumieniem i miłością, zjednoczona ze swoją duszą. Dziękuję.

Jolanta Maćkoś

Proces Radykalnego Wybaczania przeprowadziła ze mną Joanna Szulc -Szpringer. Profesjonalnie, z pełną wrażliwością i empatią. Pozwoliło mi się to otworzyć i zajrzeć w głąb siebie, w swoje emocje głęboko ukryte. To było dla mnie nowe, mocno oczyszczające doświadczenie przez, które przeszłam dzięki Joannie spokojnie i ze zrozumieniem swoich uczuć.
Joanna jest trenerką, która ma dar cierpliwego słuchania.

Elżbieta Grabarska-Bekier

Pierwszy raz spotkałam się z Radykalnym Wybaczaniem. Nie miałam oczekiwań. Cały proces był bardzo uświadamiający j pokazał mi, co się z nami dzieje z pozycji duszy. Zrozumiałam, że wybaczenie nie oznacza zrezygnowania z walczenia o swoje prawa tu na ziemi. Okazała się, że to coś więcej. Joanna w bardzo profesjonalny sposób zadbała o atmosferę całej sesji. Dużo mi tłumaczyła, na czym to wszytko polega i jakie może mieć skutki w doczesnym życiu. Pokazała mi zależność powtarzających się schematów i dlaczego tacy ludzie pojawiają się w moim życiu. Po drugim spotkaniu, pierwszy raz w życiu zawalczyłam o siebie, w trudnej sytuacji. Czuje, że mam mniej lęku w sobie i wiem, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Rozumiem, że moja dusza musi doświadczać trudnych sytuacji, aby się rozwijać. Jestem bardzo zadowolona z Radykalnego Wybaczania i możliwości pracy nad różnymi wzorcami z Joanną

Joanna Klimek

POBIERZ BEZPŁATNY EBOOK

4 kroki Radykalnego Wybaczania

Jesteś gotowy na życie jakiego pragniesz?